Half november brachten we u al het goede nieuws! De 5e editie van de Trophée 875 des Nations 100% Oldtimers zal plaatsvinden op zaterdag 29 en zondag 30 augustus 2026. Zoals het evenement betaamt, zal deze editie opnieuw de gelegenheid bieden om het Grote Geschiedenisboek van de Belgische Old School Motocross te openen, terwijl u een sportwedstrijd van het hoogste niveau bijwoont of eraan deelneemt! Opgelet, iedereen in actie vanaf zaterdag!
Het technisch en sportief reglement voor 2026 is net verschenen. Wat is er nieuw? Hoe zit het met de inschrijvingen? Deze 5e Trophée 875 100% Oldtimers des Nations wordt schitterend!
Wat het historische gedeelte betreft:
Het historische circuit van Petite Gette zal opnieuw het decor zijn voor een uitzonderlijk programma! Er is weer een 50e verjaardag te vieren, maar deze keer gaat het om de 50e verjaardag van de allereerste editie van de TROPHEE 875, die op 22 augustus 1976 werd gehouden en werd gewonnen door Roger De Coster. Maar als we het getal “875” uitspreken, gaan onze gedachten dan niet onvermijdelijk uit naar een zekere “Mr. 875”, alias “The Kid”! Daarom zal ook de nagedachtenis van onze illustere wereldkampioen Eric GEBOERS worden geëerd en in het middelpunt van de belangstelling staan.
Voor de inschrijvingen en technische informatie voor piloten:
- Allereerst zal de online inschrijving begin maart 2026 van start gaan via deze link. De exacte datum is nog niet bekend, maar we zullen deze belangrijke informatie uiteraard doorgeven.
- Wat betreft het technisch en sportief reglement van deze editie van 2026, vindt u hier eerst de downloadlink. Zie vervolgens de details hieronder.
Wat betreft de wedstrijden:
Wat hetzelfde is als in 2025:
De “GP 125cc vintage”, die in 2025 een enorm succes was, wordt tot ons grote genoegen opnieuw georganiseerd.
De 16 races van het vintageprogramma van 2025 worden dus volgens dezelfde principes herhaald, namelijk:
- De GP 125 cc (3 manches), waar alle 125 cc’s van de TROPHEE 875 (per team) rijden, of ze nu EVO of CLASSIC zijn, waarbij de punten meetellen voor de teams.
- De TROPHEE 875 CLASSIC per team (3 manches), waar de 250 en 500 CLASSIC (niet de 125) rijden, maar met toevoeging van de punten van de 125 CLASSIC.
- De TROPHEE 875 EVO per team (3 manches), waar de 250 en 500 EVO (niet de 125) rijden, maar met toevoeging van de punten van de 125 EVO.
- De TROPHEE 875 VINTAGE per team (3 manches), waar alle VINTAGE rijden, of het nu TROPHEE 875 (per team) of ANNEXE (solo) is, maar met aparte klassementen.
- De serie ANNEXE CLASSIC solo-coureurs (2 manches).
- De serie ANNEXE EVO solo-coureurs (2 manches).
Nieuw op zaterdag:
Iedereen in actie vanaf zaterdag aan het einde van de dag! Op zaterdag aan het einde van de middag staan er vrije trainingen op het programma voor alle rijders van de Trophée 875! Deze vinden plaats in 4 sessies van maximaal 64 rijders. Elke rijder krijgt dus op zaterdag 20 minuten op het circuit.
Nieuw op zondag:
Op zondag vindt ook een “Race Kids” met 2 manches plaats. Dat brengt het programma van zondag in werkelijkheid op 18 races!
Het is de bedoeling om, met een knipoog naar de sport, een brug te slaan tussen het verleden en de toekomst. Het is een van de jeugdcategorieën (FPCNA) die op zondag in plaats van op zaterdag zal rijden. De betreffende categorie moet nog worden bepaald. Deze wedstrijd, genaamd “Race voor kinderen”, is ook bedoeld om ons te herinneren aan de bijnaam van Eric Geboers, “The Kid”, wiens carrière in de schijnwerpers zal staan. Dus, volgend jaar meer!
Belangrijke opmerkingen:
Opgemerkt moet worden dat de solo-rijders van ANNEXE VINTAGE wel 3 manches zullen rijden (net als in 2025), omdat ze op het circuit worden gemengd met de rijders van de TROPHEE 875 VINTAGE, maar wel apart worden geklasseerd.
De solo-rijders 125, die uitkomen in de categorieën ANNEXE CLASSIC of ANNEXE EVO, hebben desgewenst (alternatieve keuze) de mogelijkheid om deel te nemen aan de GP 125 (met aparte klassering). Deze keuze kan, zonder verplichting, worden gemaakt door een vakje aan te vinken op het inschrijfformulier. Het aantal toegelaten rijders is echter afhankelijk van het aantal plaatsen dat vrij blijft door de rijders van de teams (max. 48 rijders in de race).
Om het nog duidelijker te maken: net als in 2025 zullen de TROPHEE 875 CLASSIC- en EVO-teams dus bestaan uit drie rijders in de 125-, 250- en 500-klasse, maar de 125-rijders van deze twee categorieën zullen uitsluitend deelnemen aan de GP 125 cc Mémorial Gaston Rahier. Vervolgens worden de punten van de drie rijders bij elkaar opgeteld om de klassementen van de TROPHEE 875 ClASSIC en EVO te bepalen.
Tot slot is het voor de technische regels met betrekking tot de zes categorieën motorfietsen eenvoudiger om het technisch reglement op de website van de organisatie te raadplegen.
Redactie: Manu Jacques en Danny Hermans/ Foto’s: Manu Jacques en archief MXV
Bronnen, documenten en affiches: AMC Orp-le-Grand en Francis Stempien.










